piątek, 25 marca 2011

,,Róża mojego serca"


Autor:Jackie Stevens
Tłumacz:Magda Szwarc
Tytuł:,,Róża mojego serca"
Ilość stron:124
Wydawnictwo:Elf
Cena:14 zł

,,Róża mojego serca” jest to książka młodzieżowa. Autorem jest Jackie Stevens, który bardzo dobrze potrafi się wcielić w rolę kobiety. Na swoim koncie ma trochę książek i wiele z nich należy do serii ,,Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty” nawet ,,Róża mojego serca”.
Jest to moja ulubiona książka, którą wiele razy już czytałam. Niestety jeśli chodzi o inne książki tego autora są też o historyjkach dziewczyn, ale są mi jeszcze nie znane.
Książka ,,Róża mojego serca” została wydana przez wydawnictwo Elf w roku 2008.Okładka jest miękka i zawiera ilustrację dziewczyny wtulonej w gitarę. Nastolatką z pierwszej strony jest Gabi, ponieważ to ona potrafiła grac na tym instrumencie.
,,Róża mojego serca” opowiada historię dzisiejszych dziewczyny z XIX wieku. Czytając ją myślałam, że jestem główną bohaterką. Niewielka ilość stron pozwoliła mi ją przeczytać w jeden dzień i jeszcze zachowanie chłopaka budzi ciekawość wielką.
Główną bohaterką jest Thalia, która zauważa dziwne zachowanie jej chłopaka Jaspera. Za wszelką cenę próbuje się dowiedzieć jak doszło do zmiany osobowości jej ukochanego. Poszukuje nieustannie odpowiedzi na dręczące ją pytanie . Troska jej coraz bardziej rośnie gdy dowiaduje się, że jej ukochany przyjaźni się z największym chuliganem w szkole Darylem Martinezem, oraz gdy zauważa na przerwie rozmowę jego z dziewczyną Daryla, Matildą. Niestety ani jej przyjaciółka nie umie jej pomóc ani sam Jasper prosi ją tylko o zaufanie mu. Zagubiona nastolatka zaczyna podejrzewać, że jej chłopak ma nowotwór. Wszystko się wyjaśnia na imprezie urodzinowej jej chłopaka na którą zostali zaproszeni Daryl i Matilda, których nie chciała spotkać tam dziewczyna. W czasie zabawy pomaga dziewczynie Matildy i staje w oko w oko z Darylem. Niestety odkrywa również całą prawdę która jest ciosem dla tak młodej kobiety. Rozpaczona Thalii znajduje wsparcie i pomoc w rodzicach. A cała sytuacja zostaje wyjaśniona. Niestety jej zaufanie do Jaspera będzie musiało zostać odbudowane.
W książce pojawiają się imiona angielskie, które nie sprawiają trudności w czytaniu. Książka według mnie nie posiada żadnych wad, może jedynie zakończenie by mogło być trochę ciekawsze.
Uważam, że ,,Róża mojego serca” jest odpowiednia dla młodzieży, która lubi historie miłosne i zagadki. Podoba mi się postać głównej bohaterki i zachowanie rodziców, którzy nie odwracają się i nie zostawiają kłopotu na głowie córki. Tacy rodzice jak w tej książce to wielki skarb.
Z czystym sumieniem mogę polecić książkę wszystkim tym którzy lubią takie historie .Bez problemu każdy się w niej odnajdzie i nauczy się czegoś nowego.

Ocena:5/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz