środa, 6 czerwca 2012

,,Oczarowanie"


Autor:Carrie Jones
Tłumacz:Dobromiła Jankowska
Tytuł:,,Oczarowanie”
Liczba stron:288
Rok:2012
Wydawnictwo:Bukowy Las
Cena:31,90 zł

Carrie Jones to amerykańska autorka powieści dla młodzieży, z których największą popularność zdobyły książki z cyklu ,,Pragnienie”. Dorastała w Bedford, studiowała twórcze pisanie w Vermot College, redagowała gazety i pisma poetyckie. Ostatnio otrzymała kilka nagród literackich, w tym Maine Literary Award. Mieszka z rodziną w stanie Maine.

Człowiek dla miłości jest gotowy do największych poświęceń, które często mogą zmienić wszystko. Aby uratować ukochanego każda z kobiet potrafi nawet oddać swoje życie. Niestety często nie wiem co może spowodować nasze poświęcenie się i czy czasem nie stracimy osoby, którą tak bardzo kochamy.

„Odnajdę twojego wilka. Chcę, żebyś mnie pragnęła, ale nie z żalu, nie dlatego, że jego tu nie ma. Chcę, być mnie kochała dla mnie samego. Chcę, byś pierwsza mnie pocałowała: nie dlatego, że potrzebujesz mojej pomocy, ale dlatego, że sama tego chcesz. [Astley]”

,,Oczarowanie” to kolejna cześć z cyklu ,,Pragnienie”. Tym razem główna bohaterka Zara jest piksem. Zgodziła się na przemianę by uratować swojego ukochanego Nicka. Przyjaciele ją zaakceptowali, ale niestety nie są pewni do końca jej nowej postaci. Poza tym Zara w końcu musiała wrócić do domu i pokazać się swojej babci, która zabija piksy. Znajomi przez cały czas pomagają jej w poszukiwaniu, nawet król Piksów Astley bierze w tym udział. Niestety ktoś nie chce by nastolatka znalazła swoją miłość i szykuje na nią niebezpieczne pułapki, w których giną niewinne osoby. Zara musi również ratować uczniów swojej szkoły, którzy są porywani bez złe piksy. Na szczęście w końcu odnajduje drogę, ale na ceremonie przybywają niezaproszeni goście. Dziewczyna staje przed trudnym wyborem między ratowaniem życia przyjaciół a pójściem po ukochanego.

Z niecierpliwością oczekiwałam ,,Oczarowanie” i w końcu miałam okazje przeczytać tę książkę. Znów mnie historia Zary oczarowała i jestem ciekawa, co się stanie w dalszych częściach. Pokochałam bardzo główną bohaterkę i chciała bym już mieć w rekach następną cześć.

Każda częśc z serii ,,Pragnienia” ma inną okładkę. Tym razem widzimy twarz i wydmuchiwany złoty pył. Pyłek ten można skojarzyć z pyłkiem, który zostawiają królowie po sobie. Uważam, że postać na okładce mogła by symbolizować główną bohaterkę.   

Narracja książki jest pierwszoosobowa, co bardzo ułatwia czytanie. Poza tym bohater łatwo może się wczuć w rolę głównej bohaterki i razem z nią przeżywać całą historię na nowo.

Książkę polecam wszystkim tym , którzy są miłośnikami Zary i są ciekawi co tym razem spotkało tą dziewczynę.

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Bukowy Las, za którą bardzo dziękuję ;***

Ocena:5/5

4 komentarze:

 1. Bardzo chcę przeczytać tę serię. Kuszą mnie pozytywne recenzje i piękne okładki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam Twojego bloga i dziękuję Ci za wpis
  oraz zapraszam także do moich recenzji książek na stronę
  http://dodeski.pl

  Gorąco polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. o tak, okładki są charakterystyczne dla tych książek

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba jednak sobie darują. Raczej nie mój klimat :)

  OdpowiedzUsuń