wtorek, 9 września 2014

,,Prawdziwe dziecko"


Tytuł: ,,Prawdziwe dziecko”
Gatunek: dramat obyczajowy 
Produkcja: USA
Premiera: 21.03.2005 r (świat)
Reżyseria: Peter Werner
Scenariusz: Nancey Silvers
Czas trwania: 85 min

Ciężko jest znaleźć taki film, że pomimo wielokrotnego oglądania nadal porusza ludzkie serce i na twarzy powoduje dwa strumyki łez. Historia w filmie przytrafia się wielu nastolatką, ale niekiedy kończy się całkiem inaczej.

Kiedy szesnastoletnia Jacey zachodzi w ciążę ze swoim siedemnastoletnim chłopakiem Bradem, początkowo chce oddać dziecko do adopcji, jednak wkrótce po jego narodzinach rezygnuje z tego pomysłu. Matka dziewczyny - Terry namawia ją, by udawała, że Charlie jest jej bratem, a nie synem. Jacey przenosi się do nowej szkoły zrywając kontakt z chłopakiem, który nie wie nic o ciąży. W liceum dziewczyna zaprzyjaźnia się z nauczycielką Donną Cooper, która prowadzi bardzo szczere i otwarte rozmowy ze swoimi uczniami na temat seksu, ale sama nie może zajść w ciążę, mimo trzech prób zapłodnienia in vitro. Wzruszona losem dziewczyny kobieta postanawia jej pomóc, przekonując ją, że powinna sama zająć się swoim synkiem.

Kiedy pierwszy raz obejrzałam ten film byłam bardzo nim zaskoczona a najbardziej końcówką. Film jest bardzo prawdziwy na dzisiejsze czasy. W sumie teraz wiele szesnastoletnich dziewczyn jest matkami. Zakazane owoce najlepiej smakują, ale nie każdy jest potem gotowy na to, co się stanie. Życie nastolatki się zmienia, znajomi zaczynają wytykać palcami i obgadywać za plecami, ale dzięki wspaniałemu wsparciu ze strony rodziny i przyjaciół można wiele przetrwać.

Film ten w internecie jest znany pod nazwą ,,16-letnia mama" gdzie można go obejrzeć bez żadnych dodatkowych kosztów. Jakość może nie jest dobra, ale najważniejsze sceny każdy okiem uchwyci.

Dziękuję za polecenie mi tego filmu przez moją koleżankę. Polecam go również Wam. Na pewno czasu nie zmarnujecie i nie będziecie żałować, że obejrzeliście ten film.


Ocena: 5/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz