piątek, 25 listopada 2011

,,Mroczne serce. Nieśmiertelni"

Autor:Lee Monroe
Tytuł:,,Mroczne serce. Nieśmiertelni.”
Liczba stron:376
Rok:2011
Wydawnictwo:MAK
Cena:32,90 zł

Wydawałoby się, że miłość przeznaczonych sobie ludzi na swojej drodze nie spotyka przeszkód. Niestety często tak się dzieje, że nasze ukochane osoby mogą zostać niezaakceptowane przez naszych rodziców. W dawnych czasach było tak, że to rodzice wybierali męża bądź żonę swojemu dziecko. Teraz czasy się zmieniły, ale nasi opiekunowie niekiedy nadal chcą decydować za nas.

,,Mroczne serce. Nieśmiertelni” to kolejna cześć historii o Jane. W pierwszej części dziewczynę nawiedza chłopak o imieniu Luka, który jest wilkołakiem. Nawet ratuje jej życie przed niebezpiecznym aniołem. Tak się kończy książka ,,Mroczne serce. Przeznaczeni”. Można by powiedzieć, że w drugiej części będzie pokazana prawdziwa i szczęśliwa miłość tych dwojga. Niestety wcale tak nie jest, bo na drodze ukochanych stają rodzice.

„Całe to miejsce to takie piękne rumiane jabłko, tyle że zgniłe w środku.”

Dzieło Lee`a Monroe`a opowiada o losach Jane, która traci swojego ukochanego. Rodzice Luki postanawiają, że ich dziecko ożeni się z całkiem inną dziewczyną. Serce nastolatki zostaje bardzo złamane. Zaczyna tracić nadzieję, że odzyska swoją miłość. W czasie wyjazdu z babcią do Francji, poznaje przystojnego młodzieńca Sorena. Młodzieniec spędza wolny czas z Jane i nawet wyznaje jej tajemnicę, która zmienia jej nastawienie. Dziewczyna postanawia wałczyć o ukochanego wraz ze wsparciem Francuza. Obydwoje przenoszą się do magicznego świata, gdzie zamieszkują u rodziny wampirzej. Zaczyna się ciężka walka o uczucia, w której Jane chce pokazac Luce swoją miłość. Nawet wybiera się na bal, na którym są nieziemskie istoty. Wszystko się zmienia kiedy Soren zostaje zamknięty w więzieniu a Jane wraz z wampirzycą postanawiają mu ze wszelką cenę pomóc. Luka zastanawia się coraz bardziej nad swoją przyszłością i musi w końcu podjąć wybór, który może trochę ponawieszać w jego życiu.

Książka bardzo mi się spodobała i nie żałuję czasu jej poświęconego. Bardzo mi się podobało to, że w niektórych rozdziałach jest opisywana przeszłość przed rozstaniem a w kolejnym teraźniejszość. Poza tym bardzo polubiłam bohaterów i jestem ciekawa kolejnej części, o ile będzie. W pewnym momencie myślałam, że życie Jane będzie inaczej wyglądało, ale się myliłam.

Muszę przyznać, że kolejna cześć ma cudną okładkę tak jak pierwsza. Tym razem sukienka ma kolor czerwony i pojawia się osoba tuląca dziewczynę. Tylni krajobraz można powiedzieć, że się powtarza i znów widać wyjącego wilka.

Książkę polecam wszystkim tym, którzy czytali pierwszą część ,,Mrocznego serca” oraz tym, których lubią niesamowite historie miłosne. Jestem pewna, że nie pożałujecie swojego wyboru a książka się wam spodoba.

Książka została wydana przez Wydawnictwo MAK.

Ocena:4,5/5

3 komentarze:

  1. Okładka ładna, ale treść... Stanowczo poniżej poziomu dopuszczalnego :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie aktualnie to czytam , ale sądzę że 1 cz. była lepsza. Jak myślicie będzie następna część . ? :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie będzie raczej, bo niby o czym? wszystko skończyło się jednym, wielkim przesłodzonym happy endem. Ta książka jest pięknym, rumianym jabłkiem, tylko, że zgniłym w środku.

    OdpowiedzUsuń