sobota, 14 stycznia 2012

,,Fonsito i księżyc"

Autor: Mario Vargas Llosa
Tłumacz:Marzena Chrobak
Tytuł:,,Fonsito i księżyc”
Liczba stron:40
Rok:2011
Wydawnictwo:Zank Emotikon
Cena:29,90 zł

Mario Vargas Llosa jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy, autor wielu powieści, opowiadań, sztuk teatralnych i literatury faktu, publicysta i polityk. Pisać zaczął już we wczesnej młodości, a swą debiutancką powieść ,,Miasto i psy” wydał w wieku dwudziestu siedmiu lat. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich, w tym Nobla 2010 r. Wśród jego najlepszych powieści znajdują się między innymi ,,Rozmowa w ,,Katedrze””, ,,Ciotka Julia i skryba”, ,,Kto zabił Palomina Malero?”, ,,Święto kozła”, ,,Pantaleon i wizyt antki”, ,,Zielony dom”.

Miłość przychodzi z nienacka i wiele potrafi zmienić. Zakochana osoba potrafi zrobić wiele dla swej ukochanej. Niestety pragnienia ulubienicy często są nierealne do spełnienia i tylko ci wytrwali będą starali się je spełnić.

„Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje.”

,,Fronsito i księżyc” to opowieść o małym chłopcu, który zakochał się w swojej koleżance klasy Nereida. Fransito postanawia pocałować najpiękniejszą wybrankę serca. W końcu gdy się odważa podejść do Nereid i poprosić o całusa. Dziewczyna godzi się, ale postawia jeden warunek. Nereid pragnie by Fronsito podarował jej księżyc. Jej zadanie wydaje się nieprawdziwe do spełnienia, ale młody chłopak nie poddaje się i próbuje zdobyć wymarzony księżyc ukochanej.

Nigdy w życiu nie widziałam tak krótkiej historii, w której było by tyle miłości. Książka zawiera w sobie parę zdań, które kryją ogromną moc. Ukazują wielkie poświęcenie i trud jaki trzeba zrobić dla miłości. Ludzie często zapominają, że nie należy tylko żądać, ale należy też dawać coś do tak wielkiego uczucia.
Poza tym okładka książki bardzo przyciąga wzrok czytelnika, którego na pewno ciekawi o czym jest ta opowieść. Mały chłopiec a za nim wielki księżyc, którego nikt nie zdobędzie. Lupa może oznaczać tylko poszukiwania małego chłopca.

Książkę polecam wszystkim tym, którzy poszukują wielkiej miłości lub posiadają to wielkie uczucie.

Ocena:5/5

1 komentarz:

  1. Hej ;) Blog świetny, dodałam do obserwowanych ;) Pozdrawiam, jeśli chcesz, wpadnij do mnie, dopiero zaczynam, ale możesz zamieścić swoją opinię, sugestie.. ;)

    OdpowiedzUsuń