niedziela, 8 stycznia 2012

,,Strzeż się psa. Psi kryminał "

Liczba stron:168
Rok:2011
Wydawnictwo:Oficynka

Izabela Szolc- autorka kilkunastu powieści i opowiadań. Do jej najbardziej znanych tekstów należą powieści: ,,Ciotka małych dziewczynek”, ,,Hebanowy świat”, seria o komisarz Annie Hwierut. Jest ambasadorką wegetarianizmu w Polsce. Uwielbia psy i koty. W przyszłości chce założyć azyl dla zwierząt, dziś aktywnie walczy o polepszenie ich losu. Tantiemy z książki w całości przeznaczyła na fundację Viva! Książka ta jest hołdem złożonym przez nią psiej inteligencji.

Raz miałam tylko okazję by przeczytać książkę, w której głównym bohaterem jest pies. Niestety nie pamiętam jej tytułu, gdyż było to kiedy chodziłam jeszcze do podstawówki. Teraz znów spotkała mnie taka okazja. Tym razem narratorem i bohaterem został pies rasy bloodhound.

Pies dla człowieka jest najlepszym przyjacielem i to każdy wie. Te stworzenie nas cały czas obserwuje i zna najlepiej, dlatego też w chwilach złych potrafi nas pocieszyć. Często też jest miłym towarzyszem w czasie spaceru lub osobą, która wysłucha. Wydawać by się mogło, że te zwierzęta nic nie rozumieją. Na szczęście wiele osób tak nie myśli i ja do ich grona też się zaliczam.

,,Pies zadaje ból tylko, gdy umiera”

Książka ,,Strzeż się psa. Psi kryminał ” opowiada o dziwnych zabójstwach psów. Głównym bohaterem jest pies Albrecht, który traci swoich znajomych. Na początku nie zwraca uwagi na śmierć znajomych, ale potem wszystko się zmienia. Rozpoczyna swoje własne śledztwo, które jest bardzo skomplikowane. Prawda, którą poszukuje All jest najgłębiej ukryta. Przy poszukiwaniach pomaga mu jego psi przyjaciel Tofik.
Poza tym nasz bohater opisuje również swoje życie z opiekunką Laurą. Pokazuje nam całkiem miły i przyjazny świat, o którym każdy pies marzy. Opowiada również o swojej pani i o jej problemach miłosnych. Pojawia się również Sebastian, który ratuje życie naszego bohatera. Między nim a Laurą zakwita miłość. Pewnego razu All znajduje bezpańskie psy i to właśnie Sebastian przegarnia jednego z nich. Nowy zwierzak dostaje imię Tramp i staje się najlepszym przyjacielem Albrechta, który uwielbia spędzać z nim wolny czas. Niestety wszystko się zmienia, gdy bloodhound zaczyna odkrywać prawdę.

Książkę mi się szybko i bezproblemowo czytało. Mała ilość stron spowodowała, że już w jeden dzień została skończona. Bardzo podoba mi się również to, że głównych bohaterem nie jest człowiek. Powoduje to, że książka jest niezwykła i jedyna w swoim rodzaju. Przede wszystkim na pewno nie było autorce łatwo pisać z punktu widzenia psa. Trzeba mieć dużą wiedzę na temat tych czworonogów by na to się odważyć .

Lubię gdy ktoś wspiera i pomaga jakoś zwierzętom. Do tej pory myślałam, że pisarze nie mogą wspierać tych istot poprzez pisanie. Moje zdanie zmieniła pani Izabela Szolc z jej dziełem, które pokazało mi, że wystarczy trochę czasu i posiadanie celu by stworzyć niesamowitą książkę.

Polecam wszystkim tym, którzy chcą jakoś pomóc, aby kupili ,,Strzeż się psa. Psi kryminał”, ponieważ kupując tą książkę, wspieramy fundację Viva !.

Książka została wydana przez Wydawnictwo Oficynka.

Książkę otrzymałam od portalu nakanapie.pl, za któtą bardzo dziękuję ;**

Ocena:5/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz