czwartek, 3 maja 2012

,,Dotyk. Śmiertelne kłamstwa"


Autor:Laurie Faria Stolarz
Tłumacz:Edyta Skrobiszewska
Tytuł:,,Dotyk.Śmiertelne kłamstwa”
Liczba stron:296
Rok:2011
Wydawnictwo:Nasza Księgarnia
Cena:29,90 zł

Laurie Faria Stolarz jest autorką kilku popularnych powieści dla młodzieży, w tym ,,Project 17” i ,,Bleed”, oraz ,,Niebieski płomień na koszmary”, ,,White Is For Magic”, ,,Silver Is For Secrets” i ,,Red is For Remembrance”. Urodzpna i wychowana w Salem w Massachusetts, studiowała w Merrimack College, a w bostońskim Emerson College uzyskała dyplom z kreatywnego pisania.

,,Dotyk. Śmiertelny kłamstwa” to pierwsza opowieść, którą przeczytałam tej pisarki. Nie czytałam pierwszej części z serii DOTYK, ale dałam radę. Książka powracała do wcześniejszych wydarzeń, więc było mi o wiele łatwiej. Poza tym w tyle na okładce znajduje się skrót pierwszej części.

Główną bohaterką tej książki jest nastoletnia Camelia, która znów zostaje nastraszana. Na początku wydaje jej się, że to tylko przesłyszenia lub zmęczenie. Wszystko się zmienia, gdy widzi dziwny napis i dostaje puste telefony. Trudno jest jej udowodnić przed znajomymi w to, co się dzieje, ale oni jej wierzą. Niestety osoba, na którą najbardziej by mogła liczyć nie ufa jej. Tajemniczy Ben z pierwszej części książki, który uratował życie Camelli, odwrócił się od niej. Na drodze dziewczyny pojawia się również nowy chłopak o imieniu Adam, któremu bardzo się spodobała. Kolega z pracy za wszelką cenę pragnie zdobyć serce Cameli. Złowrogie ostrzeżenia nie dają jej spokoju. Dziewczyna szybko musi rozwiązać zagadkę nim spotka ją coś złego.

Narracja książki jest pierwszoosobowa co ułatwia czytanie. Czytelnik może wczuć się w rolę głównej bohaterki i razem z nią przeżywać różne wydarzenia.

 ,,Dotyk. Śmiertelne kłamstwa” posiada w sobie również kartki z pamiętnika pisane przez Alex, która pokazuje swoje nieszczęśliwe życie. Dzięki jej wpisom możemy zobaczyć w jak wielkim bólu żyła ta dziewczyna i co jej się przytrafiło. Pokazuje nam również, że czasem okazanie dobroci komuś innemu pomaga.

Okładka książki bardzo jest podobna do pierwszej części, ale tym razem głowa jest inaczej ułożona. Uwagę bardzo przyciągają zielone oczy, oraz czerwone włosy i usta. Tytuł też jest zrobiony w fajnym stylu.

Książka została wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Książkę otrzymałam od sztukater.pl , za którą bardzo dziękuję ;***Ocena:4/5

1 komentarz:

  1. Książka całkiem mi się podobała - taka lekka i przyjemna.

    OdpowiedzUsuń