wtorek, 1 maja 2012

,,Serce w chmurach"

Autor:Jennifer E. Smith
Tłumacz:Beata Hrycak
Tytuł:,,Serce w chmurach”
Liczba stron:224
Rok:2012
Wydawnictwo:Bukowy Las
Cena:31,90 zł

Jennifer E. Smith dorastała w okolicach Chicago, ukończyła studia creative writing na uniwersytecie St. Andrews w Szkocji, obecnie pracuje jako redaktor w Nowym Jorku i pisze kolejną książkę. ,,Serce w chmurach” jest jej trzecią powieścią i jak dotychczas największym sukcesem. Prawa do niej kupiło już ponad dwadzieścia krajów.

W dzisiejszych czasach mało kto wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia. Wydaje się być niemożliwa, ale są też w życiu wyjątki, w których zawitała. Wiele osób marzy o takiej miłości, ale nie każdemu ona jest przypisana.

Miłość nie musi mieć sensu. Jest całkowicie pozbawiona logiki.

Główną bohaterką ,,Serca w chmurach” jest siedemnastoletnia Hadlay, która spóźnia się na swój samolot do Londynu. Ma pojechać na ślub swojego ojca z kobietą, której w ogóle nie zna. Niestety jej spóźnienie powoduje, że musi czekać parę godzin na kolejny samolot. Przez mały problem z torbą poznaje chłopaka o imieniu Oliver, który razem z nią oczekuje na odlot. W końcu gdy trafia do samolotu wydaje jej się, że już więcej nie spotka przystojnego towarzysza. Los jednak chce inaczej i powoduje, że Oliver siada obok niej. Podczas lotu razem rozmawiają i opowiadają o swoim życiu. Okazuje się nawet, że chłopak niedaleko niej mieszka. Oliver pokonuje również strach Hadlay do latania. Nastolatka zaczyna również fascynować się sąsiadem. Wszystko jednak mija, gdy zostają rozdzieleni w Londynie. Nastolatka trafia na ślub swojego ojca, w którym dowiaduje się nieciekawej rzeczy. Opuszcza całą imprezę by wesprzeć Oliviera. Jednak jej wyczyn powoduje, że wszystko się zmienia. Najgorszy dzień staje się jeszcze gorszym a Hadlay może nawet spowodować, że wesele nie odbędzie się.

,,Serce w chmurach” pokazuje nam również, jak rozwód i nowy ślub jednego z rodziców może zmienić świat nastolatki. Widać doskonale na początku jak Hadlay zaczyna nienawidzić ojca, ale dzięki jego wsparciu i tej jednej chwili wszystko się zmienia. Nie było jej łatwo się przyzwyczaić, że jej tata może być szczęśliwy z inną kobietą niż jej mama.

Tamto słowo zaczyna przybierać w jej myślach konkretny kształt: cumulus. Jedna jedyna chmura, która wydaje się jednocześnie wyimaginowana i prawdziwa.

Okładka książki bardzo przyciąga wzrok czytelnika. Nie wiem jak to się stało, ale gdy zobaczyłam okładkę ,,Serca w chmurach” postanowiłam tą książkę zdobyć.

Jennifer E.Smith bardzo zadziwiła swoich czytelników. Potrafiła stworzyć tak niesamowitą historię, która jest tak krótka. Poza tym czas akcji to zaledwie 24 godziny, w których tak wiele się wydarzyło. Nie jest łatwo pisarzowi dokonać takiego dzieła.

Ach, bywają w życiu dni istotne warte życia i warte śmierci.

Hadlay wystarczy jeden dzień by się zakochała w Olivierze, ja zaś przeczytałam tą książkę i ją pokochałam. Na pewno nie zapomnę tej książki a nawet, jak zapomnę to wystarczy tylko wizyta na lotnisku i wszystko powróci.

Książkę polecam wszystkim tym, którzy szukają miłości lub nie wierzą w pierwszą. Uważam, że przy tej książce nie będziecie się nudzić.

Książkę otrzymałam Wydawnictwa Bukowy Las, za którą bardzo dziękuję ;***


Ocena:5/5

2 komentarze:

  1. Jak dla mnie książka ma w sobie coś takiego, że nie można się od niej oderwać, a po przeczytaniu długo się o niej rozmyśla. Słowem, chciałabym spotkać takiego kolesia jak Oliver :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Książkę już przeczytałam i baaaaardzo mi sie spodobała. A Oliver...

    OdpowiedzUsuń