poniedziałek, 22 sierpnia 2011

,,Karuzela uczuć"

Autor:Nora Roberts
Tytuł:,,Karuzela uczuć”
Liczba stron:352
Rok:2011
Wydawnictwo: MIRA
Cena: 34,99 zł

Nora Roberts, a właściwie Eleanor Marie Robertson, urodziła się 10. października 1950 roku w stanie Maryland. Ma czterech starszych braci. Używa także innych pseudonimów – Sarah Hardesty i Jill March. Posiada  na swoim koncie ponad sto sześćdziesiąt powieści przetłumaczonych na dwadzieścia pięć języków. Uznawana za królową romansu, jest laureatką wielu literackich nagród, a jej książki zajmują czołowe miejsca na listach bestsellerów.

Gdy się jest u kogoś na wakacjach to nie wypada czytać, ale ja ten zakaz złamałam właśnie dla tej książki. Do wyboru miałam inne dzieła, ale najbardziej byłam ciekawa ,,Karuzeli uczuć”. Każdą chwilę czasu poświęcałam na czytanie i nie żałuję tego. Cieszę się, że miałam okazję tą książkę przeczytać.

Okładka książki jest bardzo ciekawa a sam tytuł pasuje do tych dwóch opowieści: ,,Gra o miłość” i ,,Spadek” . Nora Roberts w swoim dziele pokazuje nam prawdziwą miłość od pierwszego wejrzenia, o którą bohaterowie muszą wałczyć. Pomimo tego, że bohaterowie tak bardzo się różnią to posiadają  wspólny cel życiowy. W dzisiejszych czasach rzadko co można spotkać tak wielkie uczucie, które się zrodziło przez przypadek. Ludzie uciekają od miłości niż o nią wałczyć, dlatego też ,,Karuzela uczuć” jest wspaniałą książką, która może wiele takich uciekinierów nauczyć.

,,Gra o miłość” opowiada o popularnej serialowej aktorce Ariel Kirkood, która zakochuje się w scenarzyście Booth DeWitt. Bohaterka występuje w jego filmie, jako główna postać, którą jest była żona Bootha. Kobieta bardzo dobrze potrafi wczuć się w rolę, co powoduje, że jej ukochany nie potrafi jej rozróżnić. W końcu odwzajemnia jej uczucia, ale na drodze pojawia się sekret. Ariel myślała, że może iść do przodu nie mówiąc wszystkiego, ale tak się nie udało. Teraz pozostało jej tylko czekanie na decyzje, którą podjąć musi Booth.

Główną bohaterką ,,Spadka” jest Joviette Wilder, która jest treserką lwów. Pewnego razu na jej drodze pojawia się nowy właściciel Keane Prescott, nowy właściciel cyrku. Jest miło nastawiona do czasu, gdy nie poznaje kim jest. Kiedy się dowiaduje wszystko się zmienia, ale rosnącej miłości nie da się zabić. Próbuje za wszelką cenę oddalić się Keana Prescotta. W cyrku dochodzi do małego starcia z lwem. Słowa matki Keane powodują, że młody prawnik powraca do swojej pracy w Chicago a cyrk oddaje Joviette. Przed dziewczyną stoi trudne zadanie, w którym będzie musiała zdecydować, co jest dla niej najważniejsze.

W ,, Karuzeli uczuć ” nie podobało mi się to, że te dwie cudowne historie, w życiu codziennym zdążyć się nie mogą. Przede wszystkim chodzi mi o to, że by miłość budować potrzeba czasu, a nie tak szybko jak w tym dziele. Może spodobała by mi się bardzie, gdyby pisarka wybrała jedną opowieść i ją bardziej opisała. Wolę wszystko śledzić na bieżąco a nie, że zdążały się pustki, w których nie wiedziałam, co się dzieje.

Książkę polecam wszystkim tym, którzy lubią romanse i pragną przeczytać dwie wspaniałe opowieści.

Książka została wydana przez Wydawnictwo MIRA.

Ocena:4/5

2 komentarze:

  1. Zachęcająca recenzja, zaciekawiłaś mnie i raczej przeczytam ;)

    Pozdrawiam ! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie przepadam za romansami... Raczej nie będzie to książka odpowiednia dla mnie. Odpuszczę sobie.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń