sobota, 8 października 2011

,,Cyrk Odmieńców"

Autor: Darren Shan
Tłumacz:Janusz Ochab
Tytuł:,,Cyrk odmieńców”
Liczba stron:208
Rok:2010
Wydawnictwo:Wilga
Cena:15,90 zł

Darren O'Shaughnessy (ur. 2 lipca 1972 w Londynie , Anglii), pisze pod pseudonimem Darren Shan, jest to irlandzki pisarz, który jest najbardziej znany za napisanie Saga Darren Shan . Opublikował także ostatnio książkę w serii Demonata, jak również City Trilogy, z serii książek dla dorosłych pod nazwą DB alternatywnych Shan. Shan urodził się w 1972 roku w szpitalu St Thomas w Londynie. Mieszka w Pallaskenry, w hrabstwie Limerick, Irlandia, Bas ze swoją dziewczyną. W wieku sześciu lat, przeprowadził się z rodzicami i młodszym bratem, do Limerick , Irlandia , gdzie mieszka do dziś.

,,Cyrk odmieńców” to pierwsza cześć sagi Darrena Shana, w której autor wcielił się w rolę bohatera. Przedstawia się jako chłopca, który musi dokonać ciężkiego wyboru. Pisarz pokazuje w swoim dziele ciekawy świat, w którym żyją normalni ludzie, oraz także inne stworzenia, występujące w Cyrku Odmieńców.

Książkę się czyta bardzo szybko, ponieważ ma małą ilość stron i jest ciekawa. Autor swoje dzieło podzielił na krótkie rozdziały, przy niektórych na końcu są małe obrazki.

Darren Shan jest dzieckiem, które ma swoich przyjaciół za szkoły. Lubi spędzać z nimi czas i grac w nogę. Dzielą się sekretami i razem planują różne rzeczy. Gdy pewnego razu jeden z znajomych Darrena przynosi ulotkę postanawiają pójść do cyrku odmieńców, by zobaczyć inne stworzenia. Dostają bilet dla dwóch osób a jest ich czterech. Szczęśliwy los powoduje, że Darren idzie do cyrku z swoim przyjacielem. Wszystko wydaje się wspaniałe do pewnego czasu. Chłopakowi zaczyna się podobać pająk Madame Okta a jego przyjaciel postanawia zostać wampirem. Wracają do domu i zaczynają znów normalne życie, bo ich pragnienia nie zostały spełnione. Niestety wszystko się zmienia, gdy Darren kradnie Madame Okte. Zaczyna ją tresować, ale pewnego razu pająk atakuje jego przyjaciela. Darren prosi o pomoc właściciela pająka, który jest wampirem. Zostaje mu postawiony warunek, że aby odzyskać życie znajomego musi zgodzić się zostać wampirem. Czasu ma bardzo mało a sam nie wie, czy chce być niebezpieczną istotą.

,,Cyrk odmieńców” to fantastyczna książka dla chłopców szukających przygód i zabawy. Mogą zobaczyć w niej niesamowity świat , w którym jest pełno tajemnic. Na nudę nie będą się narzekali a książkę pokochają.

Na zasadzie sagi Darrena powstał film ,,Asystent wampira”, którego jestem bardzo ciekawa i mam zamiar obejrzeć. Poza tym jestem ciekawa kolejnych części tej serii.

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Wilga, za którą bardzo dziękuję ;***
Ocena:5/5

2 komentarze:

  1. Polecę ją bratu, może mu się spodoba :) Sama też chętnie przeczytam, bo dużo słyszałam o ej książce.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej nie dla mnie. Przejadły mi się książki w tym stylu.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń