niedziela, 9 października 2011

,,Niewidzialne kolegium"

Autor:Fabrizio Battistelli
Tłumacz:Barbara Czarniawska
Tytuł:,,Niewidzialne kolegium”
Liczba stron:240
Rok:2011
Wydawnictwo:Oficynka
Cena:30 zł

Fabrizio Battistelli – profesor socjologii na Uniwersytecie Rzymskim „La Sapienza”, członek krajowych i międzynarodowych organizacji zajmujących się kwestiami socjologii. Przewodniczący rządowej komisji nadającej stopnie naukowe oraz organizacji zajmującej się zasobami ludzkimi. Interesuje się teoriami administracji publicznej i ich analizą. Jest autorem między innymi takich książek, jak Tra i più recenti: Marte e Mercurio. Sociologia dell'organizzazione militare, Soldati. Sociologia dei militari italiani nell'era del peace-keeping oraz Burocrazia e mutamento. Persuasione e retorica dell'innovazione amministrativa i wielu innych.

Prywatnie wielbiciel dobrej prozy i autor dwóch powieści z cyklu Przygody kawalera Riziero: Il Conclave oraz Riziero e il collegio invisibile.

W życiu dzieje się tak, że coraz częściej giną bardzo cenne rzeczy, które mogą nas zniszczyć. Każdy wtedy z nas stara się jak najszybciej znaleźć zgubę by nie mieć problemów. Nie prosimy innych osób o pomoc, ale kiedy już nie dajemy radę, wtedy liczą się dla nas tylko zaufane osoby.

,,Niewidzialne kolegium” jest to opowieść o poszukiwaniu cennego rękopisu De cultu Sanctorum, który został napisany przez Benedykta XIV. Zawartość tego dokumenta może zaszkodzić papieżowi i dlatego Oliver prosi o pomoc swojego brata Riziero. Mężczyzna godzi się i zaczyna swoje tajne dochodzenie, które jest pełne zagadek. W swoich poszukiwaniach poznaje młodego sekretarza Casanova, który mu pomaga. Trafia również do obozu cygańskiego, w którym to pewna piękna kobieta straciła swojego męża. Riziero postanawia wyjaśnić niewyjaśnione okoliczności zniknięcia jej ukochanego. Oby dwie sprawy zaczynają się powoli łączyć a wdowie zaczyna grozić poważne niebezpieczeństwo. Mężczyzna musi szybko rozwiązać zagadkę by uratować niewinną kobietę.

Riziero z Pietracuty jest przystojnym i inteligentnym mężczyzną, który w rodzinnych stronach posiada osobistą narzeczoną. Niestety na swojej drodze spotyka wiele pięknych kobiet, które potrafią wykorzystać jego cenny czas. Na szczęście nie powodują, by Riziero zapomniał o swojej misji.

Książka posiada niezwykłą okładkę. Na pierwszym planie widzimy czerwoną pieczeń, która się wyróżnia swoim kolorem, zaś tłem jest widok jakieś budowli. Wszystko to powoduje, że czytelnik ma wielką chęć, by się skusić na tą książkę.

,,Niewidzialne kolegium” jest drugą częścią przygód włoskiego kawalera. Pierwsza cześć nosi tytuł ,,Konklawe”. Te dwa dzieła Fabrizia Battistelli stanowią cykl pt. ,,Przygody kawalera Riziera”

Książka bardzo mnie zaciekawiła, pomimo tego, że nie znam pierwszej części. Nie żałuję, że ją przeczytałam, ale bardzo się cieszę. Mieć okazję do przeczytania takiego dzieła to jest wielkie szczęście. Czasami nawet chciało mi się śmiać a czasami było mi smutno, ale przez cały czas byłam trzymana w niewiadomej. Bardzo mi się spodobało to, że kradzieja nie da się rozpoznać.

Książkę polecam wszystkim, a najbardziej polecam tym, którzy lubią tajemnice i zagadki, w których może się wiele dziać.

Książka została napisana przez Wydawnictwo Oficynka.

Książkę otrzymałam od portalu nakanapie.pl, za któtą bardzo dziękuję ;**

Ocena:4,5/5

1 komentarz: