środa, 5 października 2011

,,Klub Matek Swatek"

Autor:Ewa Stec
Tytuł:,,Klub Matek Swatek”
Liczba stron:400
Rok:2010
Wydawnictwo:Otwarte
Cena:32,90 zł

Ewa Stec ma męża i dwójkę dzieci. Pochodzi z Kęta, skończyła iberystykę w Krakowie. Wyjechała z Polski, żeby poznać świat i szukać swojego miejsca na ziemi. Zrezygnowała z pracy w londyńskim City, bo chciała zając się wychowaniem dzieci i pisaniem. Uwielbia hiszpańskie wino, ludzi z poczuciem humoru i książki z happy Endem. Takie czyta i tylko takie pisze. Do jej dzieł zaliczyć można ,,Romans z trupem w tle”, ,,Polowanie na Perpetuę”, ,,Klub Matek Swatek” i ,,Klub Matek Swatek. Operacja: Londyn.”

Wiele matek często lubi planować przyszłość swoich dzieci. Pragną by były szczęśliwe i znalazły drugą połówkę, ale co zrobić gdy zegar biologiczny tyka a kochane dziecię jest same. Wtedy najlepiej jest się zgłosić się do kobiet, które się najlepiej na tym znają, czyli do ,,Klubu Matek Swatek”.

"Papieros jest jak toksyczny kochanek. Wiesz, że ci nie służy ale związek z nim daje ci kopa,, kiedy najbardziej potrzebujesz".


,,Klub Matek Swatek” jest to historia matki i córki.
Beata pod namową swojej koleżanki trafia do ,,Klubu Matek Swatek”, gdzie kobiety w średnim już wieku poszukują wymarzonego zięcia lub synowej dla klientki. Na liście kandydatów dla Ani, córki Basi, pojawiają się trzej kandydaci. Teraz wystarczy tylko poznać ich z kobietą, ale zadanie trzeba tak wykonać by wyglądało na niezaplanowane spotkanie. Wszystko wydawało by się proste, gdyby nie to, że dwaj niezwykli faceci pojawiają się na drodze Ani. Nie podoba się to klubowiczkom, aż w końcu postanawiają sprawdzić tych niezwykłych znajomych Anny. Niestety poszukiwania danych o nieznajomych powodują, że starsze kobiety zostają wmieszane w kłopoty. Poza tym wróżka Klara przepowiada Annie, że zostanie oszukana. Czy zła wróżba może się spełnić ?

Czytając książkę nie mogłam uwierzyć, że kobiety w średnim wieku mogą aż tyle dokonać. Pomimo przeszkód na drodze starały się jakoś je łagodzić i przy okazji dobrze się bawić. Kobiety przybywając ze sobą zaczęły się zwierzać, aż między nimi powstała więź przyjaźni. Każda z nich jest inna, ale razem tworzą cudowny zespół.

Moją uwagę bardzo przyciągnęła okładka, na której jest obrywany kwiat z płatków przez kobietę. Przypomniała mi pewna zabawa z dzieciństwa, w której się obrywało płatki i mówiło się KOCHA, NIE KOCHA, KOCHA… i tak w kółko. Widoczny jest również tytuł książki, dzięki dużym literą, które są wyróżnione.

Jestem bardzo ciekawa kolejnej części, czyli ,,Klubu Matek Swatek. Operacja Londyn”. Mam nadzieję, że będę mogła ją kupić. Poza tym bym chciała zobaczyć jak się potoczą dalsze losy bohaterów.

Książkę polecam wszystkim matką, które szukają drugiej połówki dla dziecka, oraz córką, którym mamy niedaną spokoju i się wtrącają w ich życie. Nie zanudzi się również osoba, która lubi starsze panie, oraz ta która kocha happy endy.

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Otwarte, za którą bardzo dziękuję ;***Ocena:5/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz