wtorek, 5 lipca 2011

,,Paranormalność"

Autor:White Kiersten
Tytuł:,,Paranolmalność”
Liczba stron:320
Rok:2011
Wydawnictwo:Amber
Cena:34,80 zł

Wiele autorów w swoich książkach umieszczają tylko jedną istotę magiczną, z której czasem robią nawet bohatera. Natomiast w dziele White Kiersten spotykamy wiele takich postaci, nazwanych przez autorkę ,,paranormalnymi”. Dlatego też tytuł może tak nie dziwić, gdy już się zna słowo bliskoznaczne. W ,,Paranormalności” spotkać możemy wilkołaki, wampiry, wiedźmy, elfy, syreny i jeszcze inne istoty.

Autorka pierwszy raz ukazuje się ze swoim dziełem ,,Paranormalność”. Zamierza z tej książki stworzyć serię, która ma oczarować wszystkich, tak jak pierwsza książka. Na pewno wiele musiała poświęcić by napisać coś tak wspaniałego, w której jest pełno magii. Uwielbiam takie dzieła, gdy wszystko jest i nie trzeba nic dodawać.

"Przejrzę każdego paranormalna, nawet pod najlepszym ludzkim kamuflażem.
Ale wciąż nie wiem, kim jesteś ty, choć przejrzałam cię na wylot.
Nieważne, i tak chcę tylko przeglądać się w twoich oczach…"

Główną bohaterką jest Evelyn Green, która od dziecka pracuje dla Międzynarodowej Agencji Nadzoru nad Istotami Paranormalnymi. Dziewczyna przez cały czas poszukuje istot magicznych, które obrączkuje. Posiada również niezwykły talent, w którym potrafi poprzez wzrok wyróżnić paranormalnych od normalnych ludzi. Nastolatka marzy o pójściu do szkoły, ale jej szefowa nie pozwala na to. Raquel uważa, że najlepsze jest nauczanie indywidualne w biurze. Życie Evie zmienia się, gdy obrączkuje niezwykłego chłopca, który się wkrada do jej agencji. To właśnie Lend wszystko zmienia w życiu szesnastolatki. Udowadnia jej, że jej życie może wyglądać inaczej a tu jest przetrzymywana. Evie odkrywa również wielką tajemnicę a jeden z elfów zmienia jej ciało. Gdy paranormalni zostają zabijani wszyscy szukają winnego. Pewnego razu nawet ta niebezpieczna istota dostaje się do agencji i tylko Evelyn ją widzi. Udaje jej się ucieknąć z Lendem, ale jeden z elfów staje się nachalny. Evie zmienia mu imię a w innych przypadkach pomaga jej ochrona mamy Lenda. Zaczyna wieść normalne życie do czasu aż w jej snach pojawia się morderczyni, która nazywa się jej siostrą. Wirginia namawia ją by razem z nią współpracowały. Wszystko wymyka się z pod kontroli gdy Evie w czasie balu porywa Reth.

Pierwszy raz spotykam się by w książce był wyjaśniony cel elfów. Nigdy o nich nie czytałam fantastycznych dzieł, jedynie oglądałam bajki kiedyś. Teraz to one zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Podoba mi się to, że mają jakoś rolę do odegrania w ,,Paranormalności”. Niektóre z nich okazały się bardzo wredne, ale zrozumiałam po przeczytaniu większej ilości stron dlaczego. Pomimo wszystkiego te istoty zawsze będą mnie fantazjowały.

Evie przez pewien czas zastanawiała się kim jest, ale odkryła to dzięki morderczyni. Okazała się dość dziwną istotą nazwaną ,,PUSTĄ” i dlatego jej ,,siostra” i jeden elfów próbują ją napełnić. Ona namawia ją by zbierała dusze a on pragnie tych dusz dla swojego świata. Traktują Evie jako zabawkę, którą potrzebują do jakiegoś celu a ona musi to znosić. Planem ich jest wmówienie jej, że jest samotna i nikogo nie ma. Wydawało by się, że Evie może zaprzeczyć ich słowom, ale w głębi serca okazuje się inaczej.

Jestem ciekawa co autorka ukarze w kolejnej części i czym zafascynuje czytelników. Czy książka okaże się lepsza czy gorsza od ,,Paranormalności”? Niestety na to pytanie jeszcze nie ma odpowiedzi i trzeba czekać na kolejne dzieło pisarki.

Książkę polecam wszystkim tym, którzy kochają fantastykę i lubią magiczne istoty, oraz poszukiwaczom miłości. W ,,Paranormalności” znajdziecie wiele jej a niektóre opisy są bardzo ciekawe.

,,Paranormalność” została wydana przez Wydawnictwo Amber.

Ocena:5/5

9 komentarzy:

 1. Bardzo możliwe, że to świetna książka. Może uda mi się sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się być interesująca. Występowanie elfów obok istot takich jak wampiry...hmm...muszę przyznać, że bardzo ciekawe i nowatorskie połączenie. Jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, ale po twojej recenzji stwierdzam, iż zabieg ten tylko przysporzył książce świetności.
  Pozdrawiam!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja także dałam tej książce wysoką notę. Bardzo mi się podobała i świetnie się bawiłam podczas jej lektury. Nie mogę się doczekać tomu drugiego ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Marzę o przeczytaniu tej książki, szczególnie zachęca mnie przepiękna okładka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No i kolejna pozytywna recenzja! Muszę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mogę się doczekać tej książki, słyszałam o niej dużo dobrego!

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj, ja też muszę przeczytać, bo dawno się nie nasłuchałam tylu pochwał odnoszących się do jednej książki. :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Pociągają mnie tematy paranormalne ;P Z chęcią przeczytam!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie przeczytam, już od jakiegoś czasu się nad nią zastanawiałam ;)

  OdpowiedzUsuń