niedziela, 31 lipca 2011

,,Sklepik z Niespodzianką.Bogusia"

Autor:Katarzyna Michalak
Tytuł:,,Sklepik z niespodzianką.Bogusia”
Liczba stron:320
Rok:2011
Wydawnictwo:Nasza Księgarnia
Cena:31,90 zł

Katarzyna Michalak od dziecka pragnęła zostać weterynarzem. Marzenie jej się spełniło, oraz miała okazję pracować w ogrodzie zoologicznym. Jednak jej powołaniem okazało się pisarstwo, dla którego zamieszkała w małym, pięknym domku pod lasem, zwanym Poziomką. W tym właśnie miejscu tworzy niesamowite historie, takie jak cykl słoneczny (Poczekaj, Zachcianek, Zmyślona) i owocowy (Rok w Poziomce, Lato, Jagódce). Obecnie pisze kolejne części do ,,Sklepiku z niespodzianką”, oraz zajmuje się dziećmi.

,,Sklepik z niespodzianką. Bogusia” zafascynował mnie swoją okładką, kobiety i najwierniejszego przyjaciela człowieka psa. Poza tym książka posiada ciekawy tytuł ,,sklepik z niespodzianką” i chciałam się dowiedzieć z czym to jest związane. Podoba mi się również to, że w tytule jest podane imię bohaterki, której losy są opisane w książce.

,,Uważaj jednak, o czym marzysz, bo marzenia czasem lubią się spełniać.
I to niekoniecznie tak, jak byś chciała"

,,Sklepik z niespodzianką” opowiada o dwudziestosześcioletniej Bogusi, która wracając do Warszawy, natrafiła się na mieszkanie, które jest do wynajęcia. Postanawia je zdobyć i otworzyć swój sklepik. Dzięki miłemu sprzedawcy zyskuje dom i jego pomoc w czasie remontu. Łapacz snów, który przywiozła ze sobą, pierwszej nocy ukazuje jej sklep z nazwą ,,Sklepik z niespodzianką”. Bogusia dąży do spełnienia swojego snu a na swojej drodze poznaje nowych przyjaciół: Panią radną Adelę, starszą Panią Stasię oraz Panią weterynarz Lidkę. Wspierają Stasie i jej pomagają w złych chwilach. Dziewczyna również zyskuje psa, którego przygarnia i daje mu na imię Piegusek. Niestety ma kłopot z miłością, bo jej ideała zdobywa inna a drugi jest zamknięty w sobie. Przez wypadek ojca, zaniedbuje sklep, co może powodować wielkie szkody. Musi szybko się pozbierać i udoskonalić swój cel życia, ale nie jest to łatwe, gdy serce ma też swoje potrzeby.

Narracja jest trzecio osobowa , co powoduje, że można czuć się jako obserwator. Czasami można spotkać fragmenty z przeszłości Bogusi, które są napisane w pierwszej osobie i wyróżnione inną czcionką. Poza tym książka, posiada sobie dwie opowieści, które opowiada bohaterka swoim przyjaciółką. Historyjki te mogą wzruszyć serce ! W książce czytamy o czekoladzie i różnych wypiekach, ale autorka umieściła przepisy do ich wykonania.

Ogromnie się cieszę, że mogłam przeczytać tak wspaniałe dzieło. Bardzo polubiłam bohaterkę i jej przyjaciółki. Jestem ciekawa kolejnych części ,,Sklepik z niespodzianką. Adela” (wiosna 2012) i ,,Sklepik z niespodzianką. Lidka” (lato 2012). Będę wyczekiwała je z niecierpliwością, by poznać losy przyjaciółek Bogusi.

,,Sklepik z niespodzianką. Bogusia" zostało wydane przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Książkę otrzymałam od Księgarni Matras, za którą bardzo dziękuję ;****

Ocena:5/5

Ps. Trójsernik wykonany dzięki przepisowi umieszczonym przez pisarkę, jest naprawdę wspaniały. ;)

7 komentarzy:

 1. Koleżanka ostatnio bardzo mi polecała tę książkę :) Cóż, nie wiem czy to mój styl literatury, ale się rozejrzę.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na razie mam dość lekkich lektur. Zostawię ją sobie na rok szkolny.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna recenzja, bardzo zachęcająca. Z chęcią przeczytam książkę, jak tylko wpadnie mi w ręce!
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobra recenzja, która zachęca do sięgnięcia po tę pozycję. Jednak ja chyba sobie ją odpuszczę. Nie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka wydaje się bardzo intrygująco, kto wie może w niedługim czasie się za nią rozejrzę ;)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. zapowiada się jako dobra książka na letnie lenistwo :)

  OdpowiedzUsuń