piątek, 29 lipca 2011

,,Zawsze przy mnie stój"


Autor: Carolyn Jess-Cooke
Tłumacz:Małgorzata Kafel
Tytuł:,,Zawsze przy mnie stój”
Liczba stron:320
Rok:2011
Wydawnictwo:Otwarte
Cena:34,90 zł

Carolyn Jess-Cooke urodziła się w Belfast (Irlandia Północnej) w 1978 roku. Obecnie mieszka w Anglii, ale był też czas, gdzie przebyła w Sydney. Na swoim koncie posiada wiele nagród za swoje dzieła a książka ,,Zawsze przy mnie stój” stała się światowym bestsellerem.

Wiele osób się zastanawia, co czeka ich po śmierci. Niektórzy uważają, że wrócą, ale w innym ciele. Ciekawe co by powiedzieli, gdyby mogli zobaczyć swoje życie jeszcze raz. Pisarka właśnie to ukazała w swoim dziele pt.  ,,Zawsze przy mnie stój”.  Ale co się stanie, gdy zaczniemy zmieniać przeszłość? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć tylko w tej książce.

,,Czasem od rozpaczy do pogodzenia się z losem trzeba pokonać bardzo długą drogę”.

,,Zawsze przy mnie stój” to poruszająca opowieść o trudnych wyborach, przebaczeniu i nadziei. Główną bohaterką jest Ruth, która po śmierci staje się Aniołem Stróżem samej siebie. Widzi początek życia małej Margot i późniejsze czasy. Jej zadanie polega na obserwowaniu, chronieniu, rejestrowaniu i kochaniu. Niestety dobrze wie, co ją czeka i nie chce by to spotkało jej postać. Sama nie może nic zmienić i tylko patrzy na cierpienie i ból Margot. Niekiedy nawet płacze nad własnym losem. Kiedy pada propozycja ,,wejścia w świat Margarot”, godzi się na nią po pewnym czasie. Kieruje się miłością do swojego syna, który ma zostać w przyszłości zamknięty w więzieniu. Niestety z siłami zła nigdy się nie powinno zawierać umów, bo to komplikuje życie. Z pomocą opiekunki powraca do roli anioła, ale niestety nie wie, co ją czeka po zakończeniu zadania. Czy jedna pomyłka może zmienić los anioła i co się z nim stanie?

W książce spodobała mi się bardzo okładka, oraz cytaty niektóre. Poza tym ,,Zawsze przy mnie stój” zasługuje na jeszcze jeden plus. Narracja jest pierwszoosobowa, co umożliwia lepsze wczucie się w rolę bohaterki. Można niektóre sceny sobie wyobrazić. Dzieło Carolyn szybko się czyta a niekiedy można się nawet popłakać. Historia tej bohaterki jest bardzo bolesna i smutna niekiedy.

,,Zawsze przy mnie stój” polecam wszystkim kobietom, miłośniczką historyjek o aniołach, oraz tym którzy lubią poruszające opowieści. Książka na pewno wam przypadnie do gustu i się spodoba.

Książka została wydana przez Wydawnictwo Otwarte.

Ocena:5/5

8 komentarzy:

 1. Książkę mam już w planach ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmmm, zapowiada się ciekawie. Bardzo mnie zachęciłaś.
  Podobanie jak Tobie, podoba mi się okładka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała ksiązka, poruszyła mną do głębi :D Fajnie, że i ty ją polubilaś ;P

  Pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo się cieszę, że Ci się podobało, bo ta książka już czeka na półce na odrobinę czasu :)
  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. I kolejna pozytywna recenzja. Książka jest na mojej priorytetowej liście:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę ją przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka czeka na swoją kolej na półce. Bardzo mnie ciekawi więc niedługo pewnie po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń