piątek, 22 lipca 2011

,,Tożsamość anioła"

Autor:Zelman L.H.
Tytuł:,,Tożsamość anioła”
Liczba stron:328
Rok:2011
Wydawnictwo:Nasza Księgarnia
Cena:31,90 zł

L.H. Zelman z wykształcenia jest  polonistą i bibliotekoznawcą, na co dzień nauczycielką, a prywatnie żoną i mamą. Uwielbia literaturę, dobre kino, podróże i interesujących ludzi. Prowadzi ciche i spokojne życie z dala od miejskiego zgiełku, w Krainie Tysiąca Jezior i niezliczonej ilości lasów.

,,Tożsamość anioła” jest pierwszym dziełem autorki, który cieszy się dużą popularnością. Pisarka postanowiła w swoim dziele pokazać historię dorosłego anioła, który odkrywa swój życiowy cel. Niestety na drodze tej istoty stoją różne niebezpieczeństwa. Książka zawiera w sobie walkę dobra ze złem i pragnie pokazać nam, że niektórzy pragną się zmienić za wszelką cenę.

Moją uwagę najbardziej przyciągnęła okładka, która jest bardzo ciekawa. Mroczna dziewczyna, której tatuaże są w skrzydłach a przed nią nocny świat. Poza tym blada kobieta ma czarną suknie, która w tyle jest zawiązana czerwoną wstążką. Ten krwisty materiał jest także w jej włosach oraz tytuł jest tego koloru.

,,Człowiek staje się taki,
Jaki widzą go inni,
Trzeba więcej wyjątkowej odwagi,
By przeciwstawić się stereotypom
I walczyć o swoją tożsamość.”

Główną bohaterką jest Andrea Yolton, która jest studentką i pomocną dziewczyną. Swój wolny czas poświęca pracy w fundacji Hope, oraz wizytą w domu starców. Zazwyczaj trzyma się na uboczu i nie zawiera wielkich przyjaźni. Wyjątkiem jest jej lokatorka, która jest jej przeciwieństwem. Wszystko ulega zmianą, gdy w Andrei zakochuje się najpiękniejszy chłopak Kaspar Legrand. Wydawało by się, że życie połączy ich na zawsze i pozwoli im żyć długo i szczęśliwie. Niestety tak nie jest, bo dziewczynę zaczyna ktoś śledzić i ukazuje się czasami. Poza tym ona za wszelką cenę próbuje poznać prawdę. Jej ciekawość prowadzi ją tylko na kłopoty, w których prawda jest raniąca. Wynika z tego wszystkiego, że nawet najbliżsi  coś przed nią ukrywają a ona sama nie jest tym, za kogo się uważa. Co zrobi, gdy pozna całą prawdę ?

,,Tożsamość anioła” bardzo mnie wciągnęła i zafascynowała. Przez cały czas książka mnie zadziwiała, bo nigdy nie dało się przewidzieć, co będzie dalej. Bohaterka jest tak zmienna, że tylko dzięki przeczytaniu całej książki można wtedy stwierdzić, że się już ją przeczytało.

Dzieło Pani  Zelman pokazuje jedną prawdę życiową, że nawet ci źli chcą się zmienić. Niestety nigdy tacy ludzie nie patrzą ,na to co mogą stracić, gdy nie będą grali szczerze. Pisarka udowadnia też, że największe kłamstwo potrafi wyjść na jaw i czasem oszust może już nic nie mieć.

Książkę polecam wszystkim tym , którzy lubią historię o aniołach, pragną jakoś zabić nudę i dla tych, którzy lubią być zadziwiani. ,,Tożsamość anioła” Wam to  wszystko zapewni i nikt nie będzie narzekał, że tą książkę przeczytał.

Książka została wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Ocena:5/5

3 komentarze:

 1. Okładka rzeczywiście ma w sobie to "coś" :) Chętnie zaznajomię się z treścią książki, tym bardziej po tak pozytywnej recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wcześniej słyszałam dużo niepochlebnych opinii na temat tej ksiazki, więc nie miałam zamiaru jej czytać, jednak po twojej recenzji ,muszę się ponownie zastanowić :D

  Pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam ostatnio pozytywną opinię, a Twoja tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że coś musi w tej książce być ;) Chętnie po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń