środa, 24 lipca 2013

,,Szczęśliwa przystań"

Autor: Melissa Senate
Tłumacz: Anna Płocica
Tytuł: ,,Szczęśliwa przystań"
Liczba stron: 368
Rok: 2013
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena: 34,90 zł


Melissa Senate autorka bestsellerów. Przez lata mieszkała w Nowym Jorku, gdzie między innymi pracowała jako wydawca w Harlequin Books. Rozgłos przyniosła jej debiutancka powieść ,,Znowu randka...", na podstawie, której powstał film telewizyjny dla kanału ABC Family. Najnowsza książka, którą napisała nosi tytuł ,,Szczęśliwa przystań". Obecnie wraz z synem mieszka na wybrzeżu Maine, gdzie pisze książki na pełen etat.

,, Nie da się nikogo poznać w stu procentach. "

Zdarza się tak, że często w rodzinie występuje przyrodnie rodzeństwo, których łączy tylko jeden rodzin. W moim przypadku tak jest, mam siostrę i brata przyrodnich, którzy są starsi ode mnie i bez których nie wyobrażam sobie życia. Nie umiem sobie tego zobaczyć oczyma wyobraźni, jakby świat wyglądał bez nich. Są częścią mojego życia przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Więź się narodziła od samego początku i wiem, że gdyby teraz się pojawili w moim życiu, to wszystko by nie było takie proste.

,,Szczęśliwa przystań" opowiada o dwudziestoośmioletniej Rebecce Strand, która dowiaduje się od umierającego ojca, że gdzieś w Maine żyje jej młodsza siostra Joy. Kobieta dostaje również klucze do skrytki, w której znajdują ię listy adresowane do jej przyrodniej siostry. Gdy ojciec umiera, Rebecca postanawia poznać swoją siostrę, jedyną osobę,z którą jest powiązana. Zostawia swojego chłopaka Michaela i udaje się w poszukiwaniu dwudziestodwulatki. Nie jest łatwo jej stworzyć więź z Joy, która nie przyznaje się do wspólnego ojca. Poza tym młoda kobieta ma też swoje własne problemy, którym sama nie zdoła stawić czoła i tylko starsza siostra może jej pomóc. W czasie pobytu w Maine Rebecca zawiera nowe przyjaźnie i poznaje cudownych ludzi, a wśród nich Theo, który jest singlem. Chłopak z Nowego Yorku nie daje jej spokoju i cały czas próbuje namówić swoją dziewczynę na powrót. Rebecca jest rozdarta sercowo, ponieważ nie wie już co czuje, a poza tym sprawa zdobywania siostry się komplikuje.

,, Rzecz piękna jest radością wieczną."

Sięgnęłam po tę książkę z ciekawości i mnie w ciągła. Myślałam, że będzie poruszana tylko kwestię przyrodniej siostry, ale się myliłam. W książce można spotkać kobiety po rozwodzie, w czasie rozwodu i pary próbujące ratować swój związek. Trzy wielkie tematy przekazane w prosty sposób.

 Przez całe życie Rebecce wydawało się, że jej ojciec to idealna osoba. A na łożu śmierci dowiaduje się, że kiedyś miał romans i ona ma przyrodnią siostrę. Nie jest zła na ojca, ale przez cały czas próbuje się dowiedzieć co skłoniło go do tego. Próbuje odpowiedzi znaleźć w listach adresowanych do Joy apotem szuka odpowiedzi pośród swoich nowych znajomych.

,,Kiedy księżyc przyciąga twe oczy niczym wielki placek pizzy, to miłość."

W utworze mamy do czynienia z narracją trzecioosobową. Narrator jest obserwatorem, który doskonale zna główną bohaterkę, którą jest Rebecca .

Okładka książki jest bardzo ciekawa i bardzo pasuje do tej opowieści. Kobieta spacerująca po brzegi, w czerwonej sukni i z kapeluszem w ręce.

,,W powietrzu jest tajemniczy składnik."

,,Szczęśliwą przystań" polecam wszystkim tym, którzy szukają czegoś ciekawego i prawdziwego. Wspaniała książka na nudne popołudnia lub wieczory, kiedy pragniemy się oderwać od rzeczywistości. Świat Melissy Senate na pewno cię pochłonie i zabierze w cudowny świat.

Książka została wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Ocena: 5/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz