sobota, 20 lipca 2013

,,Bezdomna"

Autor: Katarzyna Michalak
Tytuł: ,,Bezdomna”
Ilość stron: 256
Rok: 2013
Wydawnictwo: Znak
Cena: 32,90 zł


Katarzyna Michalak autorka kilkunastu bestsellerowych powieści (,,Poczekaj”, ,,Rok w Poziomce”, ,,Adela”, ,,Mistrz”). Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii. Oprócz pisarstwa jej pasją są również zwierzęta, które zawsze znajduję miejsce w jej powieściach. Na co dzień mieszka w wymarzonym domku gdzieś na mazowieckiej wsi, jest mamą dwóch chłopców, cieszy się spokojnym życiem. Najnowszym dziełem obecnie jest książka pt. ,,Bezdomna”.

,,Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii.
Może się bowiem okazać, że znalazł się na dnie przez nieszczęście,
chorobę lub ludzką podłość, zaś dla ciebie los-jako lekcję pokory- szykuje podobną niespodziankę ‘’

W wielkich miastach i nawet w tych mniejszych, między ciemnymi kontami a dużymi poczekalniami, możemy spotkać ludzi bezdomnych. Najczęściej żebrzących o pieniądze na alkohol czy też na jedzenie. Zdarza się, że damy im coś dla spokoju, bo wtedy odchodzą i my możemy zająć się swoimi sprawami. A gdyby tak się przyjrzeć z bliska tym osobą, to każdy z nich skrywa w sobie jakąś tajemnicą, która jest odpowiedzią na ich dotychczasowy los.

,, Pamiętaj, że miłość jest ślepa, a człowiek od niej głupieje”

,,Bezdomna” to opowieść o dwóch różnych kobietach bezdomnej Kindze Król i wielkiej dziennikarce Joannie Reszce. Drogi dwóch tych kobiet łączą się w Wigilijny wieczór, kiedy Kinga Król postanawia skończyć ze swoim życiem. Niestety plany ulegają zmianie, gdy pojawia się uparty kot a później Asia. Dziennikarka postanawia pomóc bezdomnej, ponieważ widzi w jej przeszłości super artykuł do gazety. Dlatego też zaprasza ją do domu i pomaga powrócić do dawnego wyglądu. Udaje jej się doprowadzić Kingę do dawnego stanu zewnętrznego, niestety psychicznnie nie udaje jej się to. Kiedy nadchodzi pierwszy czwartek miesiąca wybywa za miasto. Joanna odnajduje właściciela kota, który Kindze towarzyszył w czasie nieudanej śmierci. Po powrocie byłej bezdomnej okazuje się, że właściciel czworonoga Cezary Grabski ma związek z jej przeszłością. Mężczyzna postanawia walczyć o utraconą miłość ukochanej. Kindze nie jest łatwo żyć z tajemnicą i postanawia ją wyjawić Cezaremu i Joannie. Tych dwoje jednak nie wie, że skrywany sekret spowoduje wielkie zmiany.

,,Tysiąc znajomych na facebooku, a wigilia z Polsatem."

,,Bezdomna" nie jest poświęcona tylko Kindze Król, ale również jej bliskim Cezaremu Grabskiego i Joannie Reszce, którzy opowiadają o swoim życiu. W książce nie ma rozdziałów, natomiast są imiona poszczególnych postaci, po czym występuje ich ,,opis". Czytelnik poznaje całą trójkę i ich myśli.

Okładka książki moim zdaniem jest bardzo ciekawa. Jest podzielona na trzy części. Na górnej jest zdjęci kobiety, która wygląda na zamyśloną. Po środku imię i nazwisko autorki oraz tytuł. Na dole zaś pies a na nim kot.

,,Jesteś poza marginesem życia i lepiej o tym pamiętaj..."

To kolejna książka, która znów powoduje, że łzy same napływają do oczu. Ta historia jest bardzo realna i mogła by się przytrafić każdemu. Poza tym porusza bardzo ważny temat depresje poporodową, która może się przydarzyć każdej zwykłej kobiecie. Najsmutniejsze jest to, że bliscy nie zwracali uwagi na pierwsze objawy tej choroby i na końcu się odwrócili.

Książkę polecam wszystkim tym, którzy lubią czytać prawdziwe historię. Na pewno ta książka was nie znudzi, gdyż jest bardzo wciągająca.


Książka została wydana przez Wydawnictwo Znak.

Ocena 5/5

1 komentarz:

  1. Muszę wreszcie zapoznać się z twórczością tej autorki :-)

    OdpowiedzUsuń