wtorek, 14 czerwca 2011

,,Lunch w Paryżu "

Tytuł:,,Lunch w Paryżu”
Autor:Elizabeth Bard
Tłumacz: Joanna Urban
Liczba stron:320
Wydawnictwo:Bukowy Las
Cena:35,90 zł

Elizabeth Bard jest amerykańską dziennikarką mieszkającą w Paryżu. Pisze o sztuce, podróżach i kulturze epoki Internetu dla ,,New York Timesa”, ,,Interationale Herald Tribune”, ,,Wired”, ,,Time Out” i Huffington Post. Pierwszy raz spotykam się by pisarka opowiadała o swoim własnym życiu w książce. Zadziwiło mnie jej dzieło ,,Lunch w Paryżu”, ponieważ zawsze była szczera przy pisaniu. W swoim dziele zawarła wiele uwag i ocen innych.

,,Lunch w Paryżu” to realistyczna książka jaką udało mi się przeczytać. Wszystkie szczegóły, które są zawarte w tym dziele Elizabeth są prawdziwe. Autorka tylko imiona niektóre zmieniła, ale to i tak nic nie zmienia. Dzięki niej mogłam zobaczyć Paryż , pomimo tego, że nigdy tam nie byłam.

Główną bohaterką jak już wspomniałam jest Elizabeth Bard, która opowiada o swoim życiu. Pokazuje jak z amerykanki została paryżanką. Autorka opisuje swoją przemianę i swoje zdanie. Najważniejsze w książce to kuchnia i miłość. To przez Gwendala pisarka rezygnuje ze wszystkiego i pragnie żyć z nim. Pomimo ciężkich chwil zawsze dają radę. Elizabeth pisze również o różnicach jakie dostrzega w jej dawnym życiu a teraźniejszym. Mimo wszystkiego namawia swojego ukochanego by realizował marzenia a ona sama swoje pomija. Staje się zupełnie inną dziewczyną, która zaczyna uwielbiać kuchnię francuską. Na początku już można zobaczyć, jak bohaterka delektuje się smakiem niektórych potraw. Z upływem lat dobiera doświadczenia i sama zaczyna gotować, dzięki czemu staje się znakomitą kucharką.

Dzięki pomysłowości autorki wymienione dania można samemu zrobić. Elizabeth do swojej opowieści o własnym życiu dołączyła również przepisy. Dzięki niej możemy sami poczuć to co ona, jak smakowała francuskie przysmaki. Dania są dość proste w wykonaniu i a ich smak każdy może odkryć sam.

Książkę polecam miłośnikom kuchni francuskiej i kucharzą. Poza tym gdy już zaczniecie czytać sami jakieś danie wykonacie na 100%. Dzieło Elizabeth ma jeszcze jedno zastosowanie- Zabija nudę.


Książka otrzymałam od Wydawnictwa Bukowy Las, za którą bardzo dziękuję ;***

Ocena:5/5

4 komentarze:

 1. Chyba dobrze zrobiłam prosząc pana z wydawnictwa właśnie o tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę czytałam i bardzo przypadła mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ogromną ochote na tą książkę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka już jakiś czas temu zwróciła moją uwagę, uwielbiam książki w których przewijają się smaki i zapachy, więc z chęcią przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń