środa, 1 czerwca 2011

,,Ognista"

Autor:Sophie Jordan
Tłumacz:Małgorzata Słabicka
Tytuł:,,Ognista”
Liczba stron:309
Wydawnictwo:Bukowy Las
Cena:31,90 zł

Sophie Jordan autorka niesamowitych powieściach o smokach, wojownikach i księżniczka. Potrafiła pogodzić życie rodzinne z pisaniem. Na swoim koncie posiada bestsellerowe romanse historyczne a obecnie kontynuuje cykl o Jacindzie. Trwają również prace nad adaptacją filmową ,,Ognistej”.

Kiedy byłam mała bardzo kochałam bajki o kolorowych smokach, które posiadały magiczne moce. Niestety już ich nie oglądam, ponieważ już nie jestem małym dzieckiem i nie wiem, czy jeszcze są pokazywane. Jednak Sophie Jordan przypomniała mi o zapomnianej bajce, w której tylko skrzydlate stworzenia są podobne.

,,Gdy już posmakowałeś lotu, zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo, bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.”
Leonardo da Vinci

Jacinda jest ognioziejką, która lubi łamać zasady. Przez jeden mały wybryk o mało co nie zginęła przez myśliwych. To właśnie powoduje, że traci swoje kochane stado z przyjaciółką Azurą i musi ich opuścić. Wraz z siostrą i mamą trafia na pustynie, gdzie odnajduje chłopca, który jest dla niej zagrożeniem. Matka za wszelką cenę chce zabić jej dragonkę, ale Will budzi ją do życia. Pomimo wszystkiego nastolatka nie chce jej stracić i nawet trzyma się z niebezpiecznymi osobami. Poznaje nową przyjaciółkę Catherine. Serce nastolatki zakochuje się a na jej drodze pojawia się Cassian, który jest z stada. W trudnej sytuacji poznaje prawdę od mamy. Wszystko teraz powinno się pięknie układać, ale na drodze pojawiają się Brooklyn z koleżaneczkami i Cassin.

Kiedy czytałam książkę miałam wrażenie, że Tamra jest podobna do mnie z przeszłości. Dawniej pragnęłam za wszelką cenę mieć wszystko to co inny. Nie interesowało mnie nic innego, tylko dorównanie moim koleżanką. Na szczęście sama się przekonałam na swoich błędach, ale z siostrą Jacindy to nie wiadomo. Choć dragonka chce by była szczęśliwa to w pewnych sytuacjach ma jej dosyć. Nie dziwię jej się, ale niestety tak się często dzieje.

Jestem ciekawa dalszych części powieści o Jacindzie. Chcę dowiedzieć się z kim będzie i czy jej dragonka przeżyje, ale na to muszę poczekać. Ta część spodobała mi się i polubiłam w niej niektóre postacie.

Polecam książkę wszystkim, którzy lubią fantastyczne stworzenia lub kochają smoki. Gdy ktoś pozna początek, to i koniec będzie chciał zobaczyć.

Książka została wydana przez Bukowy Las.

Ocena:5/5

5 komentarzy:

 1. Czytała książkę i uważam, że jest wspaniała! :) Świetna recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podobała mi się ta książka i czekam na kontynuację.

  OdpowiedzUsuń
 3. Możliwe, że przeczytam, chociaż początkowo nie bardzo chciałam przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka jest świetna, popieram ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wsoaniałą książka, strasznie mi się podobała. Także z nicierpliwością czekam na ciąg dalszy ;)

  OdpowiedzUsuń