piątek, 22 kwietnia 2011

,,Nieziemska"
Autor: Cynthia Hand
Tytuł: ,,Nieziemska”
Ilość stron: 400
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Amber
Cena: 37,80 zł


Cynthia Handy od dziecka kochała pisać opowieści o nadprzyrodzonych istotach. Pani Widson powiedziała jej, że kiedyś będzie autorkom. Razem z przyjaciółmi utworzyła grupę, w której pisali o ulubionych powieściach i filmach. Poszła na studia w College of Idaho, gdzie główną myślą jej była: ,,Nie chcę być prawnikiem. Chcę być pisarzem.”. W Nebrasce poznała swojego przyszłego męża Johna Struloeffa, który był pisarzem i poetą a także wydała pierwsze swoje własne opowiadanie. Cynthia Handy jest matką synka Willego oraz autorką książki pt. ,,Nieziemska”
Wiele ludzi wierzy w anioły, które pomagają i opiekują się nami. Niestety nikt nie wie, że te niezwykłe istoty mają swoje zadanie do wykonania. Rodzą się tylko po to by spełnić swój cel, który się im ukazuje poprzez wizję.
Clara jest anielitką, która jest w jednej czwartej aniołem, ponieważ jej mama jest półaniołem a jej tata zwykłym śmiertelnikiem. Jej misja jej się ukazuje w wieku szesnastu lat, w której ratuje chłopaka przed pożarem. Niestety wizja nie jest cała i poprzez kolejne urojenia ukazują  jej się kolejne szczegół zadania. Kiedy znajduje miejscowość jej wizji, jej mama postanawia wyprowadzić się z dziećmi do Wyoming. Brat Clary Jeffrey nie jest zadowolony z wyjazdu, ale szybko zmienia zdanie.
Niestety gdy Clara wpada w stan chwały jej włosy zaczynają świecić. Ten stan u dziewczyny wywołuje radość. Mama farbuje włosy dziewczyny i powstaje nastoletnia rudowłosa. W szkole dziewczyna słabnie, ale pomaga jej chłopak z jej wizji Christian i jej przyszła przyjaciółka Wendy. Anielitka zaurocza się w chłopaku, który niestety jest zajęty przez Key.
Na lekcji historii Clara ma wykonać zadanie z Angelą, która okazuje się jak jej mama półaniołem. Między dziewczynami tworzy się wielka przyjaźń przed którą nie ma nic do ukrycia. Nasza bohaterka pierwszy raz znajduje kogoś z kim może porozmawiać.
Kiedy Christian zrywa z Key w sercu Clary panuje wielka radość. To właśnie z nim anielitka idzie na bal, na którym zostaje zostawiona a odwozi ją Tucker, brat Wendy.  Na szczęście dochodzi do zgody między nimi, ale gdy nadchodzą wakacje Christian, Wendy i Angela wyjeżdżają. Dobra przyjaciółka Wendy prosi brata by spędził wakacje z Clarą. Tuckerowi jest to na rękę, ponieważ się kocha w naszej bohaterce. Dziewczyna w miłym towarzystwie spędza wakacje i się zakochuje w Tuckerze. Kiedy dochodzi do ich pocałunku Clarę ogarnia chwałę i musi mu wyjawić całą prawdę by ratować ich uczucie. Niestety jej mama nie zgadza się na tą miłości i dochodzi do rozpadu ich związku.
Pewnego razu Clara spotyka Czarne Skrzydło, którym jest upadłym aniołem, czyli demonem z czarnymi skrzydłami. Na szczęście z pomocą zjawia się jej mama nastolatki i dochodzi do pokonania złego anioła, i do wzbudzenia pożaru. To właśnie jest dzień misji Clary, w której uratuje Christiana a potem wróci do Tuckera. Kiedy dowiaduje się od Wendy, że są dwa pożary a Tucker nie daje znaku życia. Dziewczyna stoi przed trudnym zadaniem, ponieważ nie wie co ma robić, czy ma wykonać misję, czy też ratować chłopaka.
Jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak ciekawą książką o aniołach, w której każdego bohatera polubiłam. Historia Clary bardzo mnie wciągnęła, aż nie mogłam się od niej oderwać. Myślałam, że będzie to zwykła opowieść o roli anioła, który umiera po wykonaniu zadania, ale się myliłam.
Najlepsze jest to, że książka jest pisana w pierwszej osobie, dzięki temu można poczuć się jak bohaterka. Rozdziały posiadają tytuły, które ujawniają trochę szczegółów z treści . Natomiast okładka bardzo przyciąga wzrok.
,,Nieziemską” polecam wszystkim ludzią, którzy szukają fantastycznych i niezwykłych opowieści. Dziwny jest koniec opowieści, ponieważ by mógł być trochę bardziej rozbudowany, ale może autorka napisze drugą cześć tej pięknej historii.
Książka została wydana przez Wydawnictwo AMBER.

Ocena:4,7/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz