piątek, 6 maja 2011

,,Cień Nocy"


Autor: Cremer Andrea
Tłumacz:Agnieszka Kobala
Tytuł:,,Cień nocy”
Liczba stron:416
Wydawnictwo:AMBER
Cena:37,80 zł

Pierwszy raz spotkałam się z niesamowitym dziełem Cremer Andreas, która mnie zafascynowała. Nie zdziwiłam się gdy usłyszałam, że książka ,,Cień Nocy” jest hitem. Cieszę się bardzo, że miałam okazję ją przeczytać.
,,Cień Nocy” to niesamowita opowieść o miłości a zarazem o łamaniu zasad, za które groziła kara. Gdy czytałam książkę miałam wrażenie jak by kilka opowieści innych autorów się w niej mieszało. Po zobaczeniu słów klany miałam wrażenie, że opiera się na książce ,,Przyrzeczeni” Beth Fantaskey potem myślałam o ,,Nieziemskiej” Handy Cynthian i jeszcze wiele opowieści innych autorów biegały po mojej głowie. Gdy otworzyłam pierwszą stronę już wiedziałam, że nie dam rady się od niej odciągnąć i nie myliłam się. Ciekawe rozdziały i wiele dialogów przykuwało moją uwagę .
Cała historia rozpoczyna się od uratowania życia chłopca o imieniu Shay przez córkę alf klanu Cieni Nocy. Uratowany młodzieniec zaczyna chodzić do tej samej szkoły co Calla. Niestety nasza bohaterka musi zostać żoną Rena, syna alfy Kary Nocy. Sprawy się komplikują gdy Shay okazuje się człowiekiem którego mają bronić młode wilki. To wielkie zadanie przypada naszej bohaterce. Chłopak namawia by odkryła całą prawdę a nie wmawianą. Kiedy wybierają się do zakazanej jaskini siedemnastolatka zamienia Shaya w Strażnika, ponieważ tylko będąc wilkiem może ją uratować od jadu wilka.Między nimi zaczyna coś iskrzyć, ale samica jest już przyrzeczona alfie nowego klanu. W dzień wielkiego dniu 31 października w którym ma powstać nowy klan Calla musi podjąć wielką decyzję. Shay okazuje się przynętą, którą ona miała zabić razem z Renem. Nasza bohaterka staje przed trudnym wyborem w którym musi wybrać a jej wybór zmienić może bardzo wiele.
Czytając książkę cały czas się zastanawiałam kogo wybierze Calla. Ren i Shay to dwaj różni chłopacy o różnych charakterach. Ren zachowuje się jak przywódca i samicę nowego klanu traktuje, jak swoją własność. Shay natomiast powoduje wśród naszej bohaterki radość i pokazuje jej szczęście.
Wydawało się, że to jest cała historia w jednej książce, ale to dopiero początek. Cieszę się, że ta powieść się nie kończy i będę miała okazję przeczytać dalszy ciąg tej pięknej historii. Ciekawi mnie tylko jedno, co tym razem się stanie w kolejnej części pt.,, Kara Nocy".
,,Cień Nocy” bardzo przyciąga i polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią ,, Zmierzch ‘’ lub szukają fantastycznej opowieści, w której nie można się nudzić.
Książka została wydana przez Wydawnictwo Amber .

Ocena:5/5

2 komentarze:

 1. No nie wiem... kiedyś widziałam tą książkę, ale jakoś nie rzuciła mi się w oczy i nie specjalnie mam ochotę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i byłam zachwycona !
  Nie mogę się doczekać części następnej :D
  Zdecydowanie polubiłam Rena XD
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń